Jump to content

Salutare, bine ai venit pe scuteristi.ro!

Logheaza-te sau Inregistreaza-te acum sa beneficiezi de toate avantajele forumului. Inregistrandu-te, vei putea sa discuti, sa postezi sa intrebi si sa primesti raspuns de la comunitatea scuteristi.ro.

Close
Blackfriday atv-de-vanzare.ro
- - - - -

Scuter Chopper China

18 replies to this topic

#1 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 22 September 2010 - 03:59 PM

Care din voi aveti asa ceva:

Scuter 49 cc tip Harley,NOU Chopper - Okazii (41641618)

cum este? cum se comporta? e ok la drum?

ma gandesc sa mi-l iau si sa mi-l aranjez eu (kit 110cc sau 8cc, revopsit, pus genti pe el, sa-i improvizez o carena in fata), dar sunt curios ce stiti despre el.

multumesc.

#2 focusufd

focusufd

scuterist avansat

• Members
  • 580 posts

Posted 22 September 2010 - 05:31 PM

banuiesc ca are aceiasi calitate ca orice chinezarie:te tine muult de tot ...daca il folosesti rar,avantajul e ca pretul de achizitie e foarte redus .restu'costurilor le vezi tu dupaia
I'm not driving fast i'm just flying low

#3 LaurX82

LaurX82

Scuterist Profesionist

• Members
  • 4,539 posts
  • LocationGalati

Posted 22 September 2010 - 06:14 PM

Arata super si e si ieftin.
Si are motor cum am si eu, deci teoretic pare fiabil si consum putin :) Deci e minunat... Eu as cumpara unul, dar sa fie din fabrica de 110cc :biggrin2:

#4 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 22 September 2010 - 08:37 PM

Multumesc de raspunsuri

Nu e din fabrica de 110. E motoreta (gen hoinar, mobra - 4timpi cu schimbator de viteze) de 50cc din fabrica si baietii ii pot pune kit de 110, luate de pe atv-uri. Acu' nu stiu, ca eu sunt din Bucuresti, iar de la Toplita pana aici mai mult costa drumul decat mobra. Dar am vazut si in Bucuresti d-astea, chiar mai ieftine. Aveam nevoie de pareri legatede suruburi care cad din mers (gen firstbike - asa am auzit) si alte mici probleme. Legat de motor imi inchipui ca e ca orice scuter chinezesc - ieftin la piese :-P (ma tine cum il tin - e o vorba care spune ca daca ai grija de "fier" are si el grija de tine). Am in curte o kawasaki de 1100cmc si a trebuit sa segmentez pistoanele - m-au costat 12 milioane numai segmentii (setul), aspect nu foarte... distractiv. Pentru un scuter ca asta, in banii aia imi iau 60 de seturi de segmenti (sau alt scuter). Eu vreau o mobra ieftina si care sa ma tina cat duce garantia. Sunt motociclist de placere - nu viteza, nu figuri pe o roata, etc. Si-mi place sa-mi bag nasul si in ele.

Mi-ar fi placut niste pareri de la utilizatori (daca exista asa ceva).

Si as vrea si niste pareri legate de schimbul cilindreei... ce probleme ar putea aparea.

Multumesc inca o data.

#5 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 23 September 2010 - 06:44 PM

Am aflat pana la urme mai multe de pe net despre chopper-ul asta micut. Se numeste Kinroad XT50Q - http://www.kinroad.n...&products_id=79 si sunt destui care l-au luat exact pentru ce vreau si eu: sa-l tunez-e. :) Stickere custom, sa custom, aparatoare custom, vopsea custom, etc.

#6 Razvy

Razvy

scuterist profesionist

• Members
  • 2,179 posts

Posted 23 September 2010 - 06:56 PM

Nu are rost sa te complici cu asa ceva . Nu o sa te tina mult . Mai bine iti iei un gilera eaglet si sti ca ai ceva de firma ;)

#7 spawny

spawny

scuterist avansat

• Members
  • 930 posts

Posted 23 September 2010 - 07:02 PM

sau mai e aprilia classic ori 49 ori 125.

#8 gabypiaggio

gabypiaggio

scuterist profesionist

• Members
  • 2,171 posts

Posted 23 September 2010 - 07:06 PM

idem razvy ...la bani astia iti iei scuter adevarat si ti-l faci cu vrei tu...sau un gilera dna ...sunt multe modele...dar nu asta...:)
:scoot:

#9 LaurX82

LaurX82

Scuterist Profesionist

• Members
  • 4,539 posts
  • LocationGalati

Posted 23 September 2010 - 07:14 PM

Asta ce are ? Decat un sh tavalit si de firma, mai bine un chinez nou :)
Are motor foarte fiabil, cum am si eu....

Eu as cumpara-o

#10 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 24 September 2010 - 07:24 AM

multumesc de raspunsuri. varianta lui cosx25 mi se pare cea mai rezonabila. cum ziceam mai sus - am sh de firma si tavalit in curte... am facut 400km doar rodaj din service in service, lucru deloc distractiv. multumesc de pareri inca o data.

#11 Razvy

Razvy

scuterist profesionist

• Members
  • 2,179 posts

Posted 24 September 2010 - 08:34 AM

Pai normal ca patesti asa cu sh-urile daca le cumperi ieftine si cu 50.000 de km la bord ....

#12 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 24 September 2010 - 08:43 AM

Nu e scuter, e motocicleta. Si mai e si touring-sport. Cica la 50.000 km abia se simte ceva in motor. Am bagat bani in ea de-mi luam 4 scutere. Dar ai dreptate... daca iei ieftin si sh, asa patesti. :) D-aia e invatare de minte. Multumesc de sfaturi.

#13 Guest_nos_*

Guest_nos_*
  • Guests

Posted 26 September 2010 - 03:32 PM

Asta ce are ? Decat un sh tavalit si de firma, mai bine un chinez nou :)
Are motor foarte fiabil, cum am si eu....

Eu as cumpara-o

:cheers: asa e... decat sa ia o cazatura "de firma" mai bine ia un lucru nou...
cand ii aud pe astia cu dna la 20mil si mergi 100km cu ea si tre sa ii schimbi motorul... ma p*s pe mine de ras :)):)) in plus se aude ca o drujba :)):laugh:

#14 Guest_tic_toe_*

Guest_tic_toe_*
  • Guests

Posted 27 September 2010 - 10:38 AM

Eu i-am facut cadou fratelui meu un scuter chinezesc, la 20 milioane. Buget redus pentru un cadou, deh! Are pana acum 2000km. E drept, nu e mult, dar nu face ca o drujba motorul si merge foarte bine si frumos. Are grija de el, nu trage tare de el, fereste gropile, etc.

Personal, cunosc oameni care au scutere SH de firma si fac ca niste drujbe serioase, nu d-alea de amatori, ca nu se incurce. Nu stiu cat conteaza firma atat timp cat ai grija de el. Sau tara de provenienta. Sa stii ca si jappo o dau in bara, dovada clara fiind al doilea razboi mondial. :tongue:

Iar multe din scuterele pe care voi le conduceti, de firma, SH, au componente chinezesti.

Era o poanta intr-un film, Armageddon, ala cu Bruce Willis, in care un personaj face o remarca tare adevarata si suna cam asa: "American components, russian components... all made in Taiwan!"

#15 ninel

ninel

scuterist

• Members
  • 128 posts

Posted 05 May 2011 - 08:20 PM

Salut. Aceste mini motociclete se gasesc dupa targul de la Vitan la firma ACSA ( la chinezu) are scutere de vanzare ,piese si garaj cu servis. Am vorbit cu el daca poate sa-mi aduca unul cu cutie automatica si mi-a spus ca un milion vechi ma costa si imi schimba cutia. pretul e de 25 mil vechi. Ma bate gandul sa-i i-au unul sotiei. La bani astia sunt sigur ca merita , mai ales ca e foarte comod de stat pe el si are saua joasa.

#16 moru

moru

scuterist avansat

• Members
  • 565 posts

Posted 06 May 2011 - 05:18 AM

Eu cred ca face banii, am avut chinez cu care am mers foarte foarte mult fara sa am probleme (ce-i drept luat la 4000km, ca nou). Am avut grija sa ii schimb uleiul la timp, atata tot. Oricum la banii astia nu gasesti ceva din aceeasi clasa, de firma.

#17 AddiP.

AddiP.

scuterist profesionist

• Members
  • 1,413 posts

Posted 06 May 2011 - 05:34 AM

Eu am mers cu unul dasta de 110,se vinde la AXA vis-a-vis de targ vitan,se aude foarte frumos,are un filtru mare,insa e destul de puturos la demaraj.
addiptr@yahoo.com

#18 Elian

Elian

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 28 February 2015 - 03:55 PM

Se mai aude ceva de modelul asta prin romania? E cineva care se ocupa cu distribuirea modelului sau care sa-l vanda personal ?  :D

#19 wapedbow

wapedbow

scuterist

• Members
  • 215 posts

Posted 12 November 2017 - 01:33 AM

Discounts! best and beauty

progect13.jpg
Products which fall under this return policy can be returned domestically, as long as they are unused and in the original packaging. No questions asked!
If a product that falls under this guarantee is found to be counterfeit, you will get a full refund (shipping costs included).

buy.png

READ MORE
Farfalla - silk square scarf ( 178.45 $) Emilio Pucci
сальник коленвала форд фокус 2
line 6 mobile keys
Zolotaya malina (premiya, 1995)
1pack10 Pcs 30mm Diamond Shape Crystal Glass Drawer Cabinet Knob Pull Handle Kitchen Door Wardrobe Hardware ( 7.79 $)
FineBlue F920 Wireless auriculares driver Bluetooth Headset Calls Remind Vibration Wear Clip Sports Running Earphone for Phone ( 16.99 $)
Kingston HYPERX Cloud Core KHX - HSCC - BK - FR Headsets ( 69.99 $)
Multicolor leather tote ( 379.81 $) Emilio Pucci
Cardiff black genuine leather goodyear oxford shoe ( 513.01 $) Moreschi
Simplee one shoulder ruffles blouse shirt women tops 2016 autumn casual blue striped shirt long sleeve cool blouse winter blusas ( 34.98 $)
Top fashion 7 inch lcd video door phone 1 camera 2 monitor doorbell camera intercom monitor night vision doorbell intercom video ( 128.40 $)
Linda Hant
team fortress 2 +на русском
Mankevich, Herman
скачать transformers prime +the game wii

184.jpg

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users