Jump to content

Salutare, bine ai venit pe scuteristi.ro!

Logheaza-te sau Inregistreaza-te acum sa beneficiezi de toate avantajele forumului. Inregistrandu-te, vei putea sa discuti, sa postezi sa intrebi si sa primesti raspuns de la comunitatea scuteristi.ro.

Close
Blackfriday atv-de-vanzare.ro
Photo
* * * * * 1 votes

Hai,care aveti HONDA?Ce model?

107 replies to this topic

#1 no_name_luci

no_name_luci

scuterist senior

• Members
  • 348 posts

Posted 11 January 2009 - 09:07 AM

Care aveti Honda scrieti ce Modele,cat sunt de fiabile,cat va consuma..si niste date!
dami add daca vrei ceva! id meu: No_name_luci ! Ceao

VITEZA NU UCIDE SINGURA,VITEZA UCIDE DOAR ALIATA CU TERIBILISMUL!

#2 Guest_`dArius^_*

Guest_`dArius^_*
  • Guests

Posted 01 February 2009 - 02:36 PM

sal.. daca vrei pot sa iti spun cate ceva desp. Honda sh 125 cc... am avut acest model de scuter!!

#3 Guest_kmkz_*

Guest_kmkz_*
  • Guests

Posted 16 March 2009 - 07:40 AM

incepand de ieri sunt fericitul posesor al unei Honda Giorno 49cc

Starea este destul de buna, dar in cel mai scurt timp va intra intr-un proces de reconditionare...

Bafta

#4 Guest_ZaNe94_*

Guest_ZaNe94_*
  • Guests

Posted 16 March 2009 - 12:28 PM

nu cumva e unu portocaliu cu alb :))=)) ?

#5 Guest_mono_*

Guest_mono_*
  • Guests

Posted 16 March 2009 - 01:15 PM

prezent si eu, un un crea giorno.
il am de un an de la tomina, dar am evitat forumul crezand ca aici gasesti doar tineri entuziasti care-i vad pe strazi fara toba si mai toti cu filtru sport, si care ma intreaba de ce nu le fuge scuteru ca ei l-au tunat :D

sunt foarte multumit de el, o singura problema am avut vara trecuta, si probabil pompa de apa a cedat, avand racire pe lichid... rezultatul a fost calarea motorului, dar noroc cu garantia ca a primit un motor "nou" in aprox. 2-3 saptamani.

de atunci merge si mai bine, desi meseriasul care a schimbat motorul a uitat in scuter (deci chiar in interiorul carenelor) o bujie, un bec, o cheie ramasa in piulita :))) si in portbagaj alte chei si un patent :))

Attached Thumbnails

• crea.jpg

#6 Guest_c0$ti_*

Guest_c0$ti_*
  • Guests

Posted 18 March 2009 - 02:21 PM

Am avut asta primavara o Honda X8R din 99',fugea 90 "manca asfaltul" dak ai puneam o toba sport cred ca se ducea 100-110

#7 Guest_laurentiu_*

Guest_laurentiu_*
  • Guests

Posted 06 April 2009 - 02:45 PM

am o honda bali ...vreau sa ii vopesec pragu si inca cateva carene...nush cum sa fac ...am incercat cu un gri mat ...!dezastru....se duce vopseaua cu unghia....!!am nevoie de ajutor.

#8 Guest_0m3n_*

Guest_0m3n_*
  • Guests

Posted 06 April 2009 - 02:51 PM

inainte de a da cu vopsea trebuie sa dai cu smilgher cat mai fin ... sa dai cu apa din belsug in timp ce faci operatia asta ... apoi degresezi, usuci... si dupa ce ai terminat poti incerca sa dai cu vopsea ..

#9 Polifem

Polifem

nou venit

• Members
  • PipPip
  • 14 posts

Posted 22 April 2009 - 12:52 PM

Mandrul proprietar al unui Honda Joker :) Honda SRX50 Joker din 1998.

Posted Image

Nema (sper) probleme ... caut piese sa mai inlocuiesc/innoiesc ...

Edited by Polifem, 22 April 2009 - 12:54 PM.
am micsorat poza

#10 Guest_microscope_*

Guest_microscope_*
  • Guests

Posted 22 April 2009 - 03:20 PM

Mandrul proprietar al unui Honda Joker :) Honda SRX50 Joker din 1998.

Posted Image

Nema (sper) probleme ... caut piese sa mai inlocuiesc/innoiesc ...

eu am replica dupa scuterul tau , superb modelul .parerea mea . cat a costat scuterul ??

Edited by microscope, 22 April 2009 - 03:21 PM.
mancat litere

#11 Guest_kmkz_*

Guest_kmkz_*
  • Guests

Posted 22 April 2009 - 07:33 PM

Un scuter foarte reusit, pacat ca s-au umplut strazile de copiile chinezesti.
Anul trecut dadusem avans la tomina dar am renuntat la bani in clipa in care au aparut replicile. Consider ca au sters adevarata identitate a Jokerului.

Una peste alta sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el cat mai mult

#12 Polifem

Polifem

nou venit

• Members
  • PipPip
  • 14 posts

Posted 23 April 2009 - 06:04 AM

@microscope:
Pai initial am avut replica de la Tomina dar era foarte lenta. Iar apoi l-am dat la schimb. Am dat pe replica undeva la 1100 euro (anul trecut in aprilie) si l-am tinut cam 2 luni max.

@kmkz:
Ai dreptate, dar ochiul "antrenat" vede diferenta. Replica este putin mai inalta si mult mai lenta (4T fata de 2T joker-ul).
Chinezii au facut replici la mai toate scooterele ce aveau vanzari. Sunt de parere ca daca scooterul este al tau si ti-l personalizezi mai mult, atunci nu conteaza daca este o replica f.bine intretinuta sau un original f.bine intretinut.
Acum fiecare dupa preferinte. Eu sunt incantat de jucaria mea :P

Edited by Polifem, 23 April 2009 - 06:09 AM.
(2 raspunsuri)

#13 Guest_twilight_*

Guest_twilight_*
  • Guests

Posted 26 April 2009 - 05:45 PM

Am un Honda X8R-S. E model 97, recent achizitionat. Viteza maxima cu care am rulat pe drum drept este de 75 km/h. Am citit mai devreme ca cineva cu un astfel de scuter ar fi mers cu 90km/h... Si apropos de consum, papa 4.5-5 l, in functie de cat de cat de vitezoman esti. Sa am ceva probleme la el? Consumul mi se pare mare fata de datele unora din producatori, care scriu 2.5. Iar viteza, nu am eu nevoie de mai mult de 75, dar de ce altele merg cu 90?

Edited by twilight, 26 April 2009 - 05:55 PM.
in quick edit nu se activeaza instant e-mail notification

#14 Polifem

Polifem

nou venit

• Members
  • PipPip
  • 14 posts

Posted 29 April 2009 - 07:12 AM

@twilight ... pai daca tii blana 65km/h :) ... logic ca urca consumul. :D

#15 Guest_twilight_*

Guest_twilight_*
  • Guests

Posted 29 April 2009 - 07:18 AM

Am mers si mai frumusel, la 40-45, rar inspre 60 in blana si intr-adevar, a scazut pe la 4.5, de la 5.5, insa tot mi se pare multisor. La asa un motoras mic... unde incape atata benzina? E drept ca si turele sunt mari.

#16 Guest_microscope_*

Guest_microscope_*
  • Guests

Posted 02 May 2009 - 10:50 AM

eu am luat replica pentru ca am aflat de original de la tine :))) eu am dat 18 milioane pe el nou adus din china. un prieten a adus 5 eu am luat primul exemplar .cu toate taxele si transport pana in bucuresti a ajuns pretu la 800-900e ,el pe restul 4 le da cu 950e sa simta si el ca a iesit cu ceva din afacerea asta ... sunt foarte puturoase...inca sunt boboc pe 2 roti asa ca nu stiu si motivele . nu merge peste 55km si la viteza asta ajunge in 1.5 km drum drept.are doar 450 km facuti il mai las sa isi faca rodajul

#17 Guest_twilight_*

Guest_twilight_*
  • Guests

Posted 02 May 2009 - 06:32 PM

Arata-ne ceva poze cu replica ta. Sunt curios cum arata.

Al meu accelereaza pana la 60 la ora in vreo 7-8 secunde. Pe urma o ia incetisor, si mai mult de 75 doar la vale. ;) poate chiar si 150 in cadere libera!

Hai ca-s curios, astept pozele. Pune cat mai multe, fata, spate, bord, afisaj.

Te salut

#18 Guest_microscope_*

Guest_microscope_*
  • Guests

Posted 04 May 2009 - 11:27 AM

o sa incerc sa fac rost de un aparat foto . buburuza mea nu fuge peste 55km asta in drum intins si in vreo 1500 m . la vale toate fug:D . este inca in rodaj am deabia 500km cu ea si sunt intelegator, nu o cert ca e puturoasa:D .arata foarte tare x8rs-ul .dar eu sunt genul mai spre retro si maxi-scuter ,un burgman este raiul pentru mine

#19 Guest_twilight_*

Guest_twilight_*
  • Guests

Posted 04 May 2009 - 05:41 PM

Nu-nteleg care-i treaba cu hondele astea, sunt atat de rare! Vorbesc asa in general, cat si la propriu, modelul meu, care pare sa fie unicat. :) Nu gasesc manual de intretinere/service. Nu gasesc componente in prea multe locuri. Samd... E mai proasta calitatea? Sunt mai scumpe initial? Sunt mai scumpe piesele? Mai prost marketingul? Are cineva o idee mai globala?

#20 Guest_microscope_*

Guest_microscope_*
  • Guests

Posted 08 May 2009 - 09:33 AM

daca intri pe siteul honda nu o sa vezi nimic pe doua roti . de aici poti sa tragi o concluzie privind orientarea dealerilor honda pentru sectorul moto romanesc. reteaua de piese de schimb cred ca e inexistenta sau la pamant . pentru modelul asta din cate am inteles eu nu se mai produce din 98'.nu stiu cum o sa poti face rost de piese originale

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users