Jump to content

Salutare, bine ai venit pe scuteristi.ro!

Logheaza-te sau Inregistreaza-te acum sa beneficiezi de toate avantajele forumului. Inregistrandu-te, vei putea sa discuti, sa postezi sa intrebi si sa primesti raspuns de la comunitatea scuteristi.ro.

Close
Blackfriday atv-de-vanzare.ro
Photo
- - - - -

Consiliere achizitie scuter .

208 replies to this topic

#201 enduro

enduro

scuterist incepator

• Members
  • PipPipPip
  • 44 posts

Posted 24 July 2013 - 08:46 AM

salut, m-am gandit sa imi achizitionez un nou scuter ce parere aveti de:
gopop runer ->300 de lei facut praf la carene si nu merge
yamaha mbk booster -> 600 lei bun ?
astept raspuns :enduro:
:scoot: :enduro:

#202 pesti66

pesti66

scuterist avansat

• Members
  • 811 posts

Posted 24 July 2013 - 11:17 AM

Mbk booster evident.

#203 Guest_MDaniel_*

Guest_MDaniel_*
  • Guests

Posted 18 April 2014 - 03:34 PM

Buna ziua,

M-ar interesat niste sfaturi privind achizitionarea unui scuter. Mentionz ca am categoria A si undeva la 90+ kg, deci vreau ceva cu motor mai mare de 50cmc. In principiu vreau un scuter cat mai ieftin care sa consume cat mai putin, sa fie fiabil, iar piesele pentru el sa se gaseasca usor si la preturi bune. Scuterul va fi folosit pentru a merge la lucru + alte drumuri scurte prin oras, iar ocazional s-ar putea sa fac si distante putin mai mari prin afara orasului.

Din ce stiu eu si din ce discutii am mai avut cu un detinator de scuter, cel mai bine ar fi sa cumpar un scuter de 125-150cmc in 4T. Va rog sa imi spuneti ce parere aveti si sa imi recomandati niste modele.

Multumesc anticipat.

Daniel

#204 Ciprian-Yamaha

Ciprian-Yamaha

Administrator

• Administrators
  • 5,567 posts

Posted 23 April 2014 - 01:02 PM

Salut,

Ce va recomand eu ar fi modelul Gilera Runner 125, modelul dupa 2007, arata foarte bine, se misca foarte bine, are o fiabilitate excelenta si piesele si produsele aftermarket se gasesc foarte rapid.

Va recomand sa va faceti de asemenea cont pe forum pentru a urmari activitatile.

Numai bine!

Nu am semnatura, a zburat-o vantul.

#205 mihay095

mihay095

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 22 June 2016 - 08:08 PM

Daca ai o suma de bani , si nu esti decis spre ce marca /model de scuter sa mergi , Spune-ne si noua , ne dam cu pararea si poate te convingi apoi .

Salut . As dori sa achizitionez un scuter pentru a merge cu el la munca si inapoi . Asta ar insemna circa 30 km/zi . De obicei fac drumul cu masina , dar traseul dureaza cam 60-80 minute pe dus si inca 45 pe intors . Posed permis de conducere cat AM , B1 , B . Nu am inteles exact daca am voie sa conduc un scuter de 125 sau doar de 49 cmc . Nu m-am hotarat daca in 4t sau 2t , daca nou sau sh . As vrea sa ma incadrez in 3000 de lei . Ma puteti ajuta cu niste sfaturi ? nou sau sh , motor in 2 sau 4t . . .marci . .consumul . . etc.

Multumesc fumos !

Daca ai o suma de bani , si nu esti decis spre ce marca /model de scuter sa mergi , Spune-ne si noua , ne dam cu pararea si poate te convingi apoi .

Salut . As dori sa achizitionez un scuter pentru a merge cu el la munca si inapoi . Asta ar insemna circa 30 km/zi . De obicei fac drumul cu masina , dar traseul dureaza cam 60-80 minute pe dus si inca 45 pe intors . Posed permis de conducere cat AM , B1 , B . Nu am inteles exact daca am voie sa conduc un scuter de 125 sau doar de 49 cmc . Nu m-am hotarat daca in 4t sau 2t , daca nou sau sh . As vrea sa ma incadrez in 3000 de lei . Ma puteti ajuta cu niste sfaturi ? nou sau sh , motor in 2 sau 4t . . .marci . .consumul . . etc.

Multumesc fumos !

#206 Sigmaringen

Sigmaringen

scuterist incepator

• Members
  • 165 posts

Posted 30 August 2016 - 08:40 AM

Cu permis AM, B1, B, legal nu poți conduce altceva, decât um maximum / inclusiv 50 cmc......

După mine (strict personal) un 4T este mai domnos, are un sunet mai plăcut....

Dacă poți i-ați ceva nou, cu garanție, carte de identitate; oricum îți trebuie ITP la doi ani și RCA obligatoriu.... Impozitul pe un 50 cmc, este vreo 9 lei/an

#207 Cosmin.2017

Cosmin.2017

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 June 2017 - 07:19 PM

Salutare. Dispun până.n 1500de lei, bani pentru achiziția unui scuter. Precizez ca l voi folosi pentru agrement în mediul rural. Mă interesează unul în 2T cu răcire pe aer sau unul cu răcire pe apă( model la care se schimbă pompa de apa usor ,acasă ,nu neapărat în service de profil) ,cu capacitate cilindrică între 49-150cc . Îl voi trece pe primărie. Aștept sugestiile voastre . Mulțumesc!!! :)

#208 Cosmin.2017

Cosmin.2017

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 13 June 2017 - 07:32 PM

Honda x8rs de 49 cc 2 t ,aer din anul 2000
,yamaha aerox 2t ,aer, de 100cc din 2001 si
malaguti f15 firefox 2t răcire apa de prin 2007

#209 Cosmin.2017

Cosmin.2017

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 14 June 2017 - 03:41 PM

Aștept recomandări. Chiar si un scuter 4T ,răcire pe aer.

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users