Jump to content

Salutare, bine ai venit pe scuteristi.ro!

Logheaza-te sau Inregistreaza-te acum sa beneficiezi de toate avantajele forumului. Inregistrandu-te, vei putea sa discuti, sa postezi sa intrebi si sa primesti raspuns de la comunitatea scuteristi.ro.

Close
Blackfriday atv-de-vanzare.ro
Photo
- - - - -

revocarea legilor pentru scutere

21 replies to this topic

#1 aerox-scutertuning.ro

aerox-scutertuning.ro

scuterist senior

• Members
  • 400 posts

Posted 01 March 2013 - 06:12 PM

din cate am inteles daca se strang suficiente semnaturi ptr revocarea legilor am putea sa mergem din nou cu scuterele doar cu atestatul. asta numai daca sunteti de acord sa facem o reuniune mare la bucuresti (chiar dak eu sunt din constanta) pentru a ne spune punctele de vedere.. Care este de acord il astept pe aici
  • Usetbashysype likes this
NRG POWER MY LOVE::scoot::scoot:

#2 SPATULA

SPATULA

scuterist senior

• Members
  • 326 posts

Posted 01 March 2013 - 08:05 PM

prezent la reuniune cu minim 3-4 prieteni

#3 telcian paul

telcian paul

scuterist senior

• Members
  • 376 posts
  • LocationBistrita-Nasaud

Posted 01 March 2013 - 08:10 PM

Eu sunt din Bistrita si as veni pana akolo :P dar nu am destui bani :( totusi e o idee foarte buna
TEPARI:
-PAUL KAMIKAZE
-CATALINNN
YAMAHA MBK NG 70CC MALOSSI :scoot::tongue:

#4 ady966

ady966

scuterist

• Members
  • 238 posts

Posted 01 March 2013 - 08:31 PM

Prezent si eu cu cativa tovarasi

#5 LaurX82

LaurX82

Scuterist Profesionist

• Members
  • 4,539 posts
  • LocationGalati

Posted 02 March 2013 - 07:14 AM

si o sa va aprobe sigur... :)) a iesit si instructorii in str ca nu le convine camerele in masini, pai da dar nu mai poate face smekerii ei... :D

#6 Danyel_12

Danyel_12

scuterist senior

• Members
  • 318 posts

Posted 16 March 2013 - 07:42 PM

se mai aude ceva? :) se scoate legea sau...?

#7 stykzeeen

stykzeeen

scuterist senior

• Members
  • 321 posts

Posted 23 March 2013 - 04:35 AM

se mai aude ceva? :) se scoate legea sau...?

Daca legea a intrat in vigoare cum sa o mai scoata?? :))
Faza e ca astia fac ce vor ii doare undeva de noi.... baga legi, scoate legi fac ce vor.. ce nu v-ati prins :)

#8 redfox01

redfox01

scuterist avansat

• Members
  • 825 posts

Posted 23 March 2013 - 05:19 AM

Daca legea a intrat in vigoare cum sa o mai scoata?? :))
Faza e ca astia fac ce vor ii doare undeva de noi.... baga legi, scoate legi fac ce vor.. ce nu v-ati prins :)

Legea nu devine operationala decat dupa ce e publicata in monitorul oficial. E chestie de cateva zile:cheers:
scuterist cu vechime:scoot:

#9 LoveAerox

LoveAerox

scuterist

• Members
  • 280 posts

Posted 23 March 2013 - 08:39 AM

prezent si eu cand si unde ?:))

#10 LaurX82

LaurX82

Scuterist Profesionist

• Members
  • 4,539 posts
  • LocationGalati

Posted 23 March 2013 - 11:44 AM

prezent si eu cand si unde ?:))

La tine acasa :)

#11 Babaq139QMB2

Babaq139QMB2

scuterist profesionist

• Members
  • 1,530 posts

Posted 28 March 2013 - 07:54 PM

La Bucuresti adica :) .

A.S.R

#12 xxl

xxl

scuterist profesionist

• Members
  • 1,594 posts

Posted 29 March 2013 - 07:33 PM

las ca e mai bine cu legea asta...s-au rarit foarte mult scuteristi prin trafic...rar vezi cate 1-2..si e mult mai bine....si politia s-a pus pe treaba..ii opreste si din mers si ii verifica de carnet....e foarte bine asa. Si nu e problema la nimeni care are scuter ca nu are bani sa fac scoala cum zic uni...cum au avvut pt scuter si cum baga o gramada de bani in ele pot sa stranga si pentru un carnet...problema la ei este ca nu au rabdare sa astepte pana se termina sc,pana iau examenu..si mai trebuie sa si invete. si stati linistiti cao sa dureze destul de mult pana se clarifica....si va dura mai mult pana cei cu sc de sofer isi vor lua scutere....nu o sa fie multi care o sa fac categoria asta...
:moto: E pentru cunoscatori,pentru pasionati,pentru cei ce calca frana numai cand sunt obligati :scoot:

#13 darkice

darkice

scuterist profesionist

• Members
  • 1,577 posts

Posted 03 April 2013 - 03:55 AM

Si eu sunt de acord insa cei care au dat aceasta lege sunt aalfabeti pentru ca se stia de mult de ea dar nu au avut interes sa faca si metodologia si normativele necesare aplikarii si au fost afectati si cei care erau angajati la firme de livrari gen fast food si astfel multi au ramas someri si asa au mai disparut bani de la buget.trb sa fie o derogare pt ei sau sa se permita circulatia pana la definitivare lege

#14 pesti66

pesti66

scuterist avansat

• Members
  • 811 posts

Posted 03 April 2013 - 03:21 PM

Toti strangeti semnaturi pe net, toti va revoltati pe facebook si faceti revolutii ca nu va convine permisul pentru mopede, dar cand s-a organizat intalnirea aia cu politistii de acum cateva zile din Bucuresti unde s-a discutat tocmai despre asa ceva, nu s-a dus nici dracu.

#15 Babaq139QMB2

Babaq139QMB2

scuterist profesionist

• Members
  • 1,530 posts

Posted 03 April 2013 - 04:57 PM

De acord +1 , multzi latra si nimeni nu are cohones (cica latineshte ) , sa iasa in fata si sa isi asume cele declarate in vazul toturor ... :)

A.S.R

#16 LaurX82

LaurX82

Scuterist Profesionist

• Members
  • 4,539 posts
  • LocationGalati

Posted 03 April 2013 - 05:47 PM

De acord +1 , multzi latra si nimeni nu are cohones (cica latineshte ) , sa iasa in fata si sa isi asume cele declarate in vazul toturor ... :)

Noroc de forumuri si de facebook ca alfel... :)

#17 Babaq139QMB2

Babaq139QMB2

scuterist profesionist

• Members
  • 1,530 posts

Posted 04 April 2013 - 08:53 AM

Vad ca se bucura si altii , ca nu mai sunt stiri la TV , si multe accidente cu scutere conduse de pustani fara buletin macar .

A.S.R

#18 nume1

nume1

scuterist profesionist

• Members
  • 1,844 posts

Posted 04 April 2013 - 06:54 PM

Unii de au permis se .... pe ei. :))))

#19 shadowalexel

shadowalexel

scuterist profesionist

• Members
  • 2,052 posts

Posted 04 April 2013 - 07:14 PM

Eu sunt de acord cu legea . Ca sa nu mai mearga toti lesinatii pe strada care nu au habar de legislatie ...

#20 nume1

nume1

scuterist profesionist

• Members
  • 1,844 posts

Posted 04 April 2013 - 07:26 PM

Ideea e ca dispare o industrie care asigura locuri de munca in vremuri din ce in ce mai maronii. Paneuro Titulescu s-a inchis; multe reprezentante Rich Sport s-au inchis; service-uri inchise; sute de oameni fara locuri de munca. Deh, cu pretul la 2 / 3 lei in plus la buget.

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users